+ 371 2 966 87 87 SIA GRIVA+(371) 2 966 87 87

+(371) 2 966 87 87,   +(371) 2 966 87 87Dizainera pakalpojumi
+(371) 2 966 87 87,   +(371) 2 966 87 87Dizainera pakalpojumi

AKMENS APSTRĀDE

Akmens apstrāde ir sarežģīts un diezgan darbietilpīgs process, kas sevī ietver vairākus atsevišķus akmens apstrādes ciklus, kas tiek veikti ar speciālu dārgu tehniku, aparatūru un instrumentiem.  Akmens apstrāde sākas ar akmens bloku ieguvi karjerā, to transportēšanu, šķirošanu, sertificēšanu un plaisu mērīšanu, tālāk akmens bloki tiek sadalīti pa kategorijām, un tikai pārbaudīts, bez plaisām granīts, marmors, dolomīts vai cits dabīgais akmens der akmens plākšņu zāģēšanai. Neizturējušie pārbaudi, akmens bloki, tiek vai nu saskaldīti bruģī, vai sasmalcināti šķembās. Pēc sazāģēšanas, dabīgā akmens plāksnes tiek vēlreiz speciāli  apstrādātas – tās tiek  pulētas, apdedzinātas, bučardētas, antiķētas un vēl dažādi apstrādātas, tikai pēc tam tās nonāk pie gala produkta izgatavotāja, un no tām var tikt izgatavotas virtuves virsmas, kāpnes, kamīni, ēku fasādes un citi jauki priekšmeti.

Mēs nodarbojamies gandrīz ar pilna cikla akmens apstrādi, izņemot akmens bloku iegūšanu karjeros. Granīta, marmora, dolomīta griešana, pulēšana, kā arī tālāka apstrāde tiek nodrošināta ar pusauomātiskām iekārtām un frēzēšanas darba galdiem. Mūsu firma piedāvā dažādus akmens apstrādes veidus – akmens griešanu, frēzēšanu, slīpēšanu, pulēšanu, kalšanu, plēšanu,  termoapstrādi (dedzināšanu),  kas ļaus piemeklēt jūsu dizainam un vajadzībām piemērotāko.

Mūsu meistari  prasmīgi rīkojas ar speciālajiem akmens apstrādes rokas instrumentiem, kas ļauj izveidot īpaši smalkas un sarežgītas detaļas, caurumu, atveru urbšanai tiek izmantoti dimanta urbji, kas ļauj kvalitatīvi un precīzi izveidot visdažādākā diametra atveres.


AKMENS APSTRĀDES VEIDI

Slīpēts - akmens virsma  pēc zāģēšanas tiek noslīpēta gluda, kamēr iegūst blāvu, pusmatētu spīdumu, kurā atstarojas gaisma, bet virsma neatspoguļo attēlu skaidri.

Slipets akmens apstrades virsma

Pulēts - akmens virsma pēc slīpēšanas, ar speciālām dimanta ripām tiek pulēta, kamēr iegūst spoguļgludu virsmu, kurā  atstarojas gaisma un ir skaidri redzams atspoguļotais attēls. Pulējot dabīgā akmens virsmas poras tiek aizvērtas, līdz ar to, šādi apstrādāts granīts vai marmors tiek vairāk aizsargāts no apkārtējās vides ietekmes.

Bučardēta akmens apstrādes virsma

Bučardēts -  akmens virsma pēc zāģēšanas tiek apstrādāta ar bučrdes āmuriņiem, panākot raupju efektu ar izcilnīšiem, kas var būt smalkāki vai rupjāki, atkarībā no āmuriņu izcilņu lieluma. raupjās virsmas izcilņi, īpaši granītam, skaisti mirguļo saulē vai mākslīgajā apgaismojumā.

Dedzināta  akmens apstrādes virsma Dedzināts -  akmens virsma pēc zāģēšanas, tiek apdedzināta ar speciālu augstas temperatūras iekārtu, kā rezultātā iegūst vienmērīgi raupju, neslīdošu virsmu, izceļas granīta kristāli, kas īpaši skaisti mirguļo saulē vai mākslīgajā apgaismojumā.

Antiketa akmens apstrades virsma

Antiķēts - dedzināta vai bučardēta akmens virsma tiek ar speciālām birstēm apstrādāta līdz samtainam spīdumam. Pēc taustes virsma ir gluda, kā linu audums, kaut arī sajūtama ir akmens faktūra.

 
River washed akmens apstrades virsma

"River washed" - akmens virsma ir apstrādāta ar augsta spiediena ūdens strūklu, ir viegli raupja, skaisti tiek izcelta granīta struktūra un kristāli.

 
Sandblasted akmens apstrades virsma

"Sandblasted" - akmens virsma apstrādāta ar smilšu strūklu , saglabā matētu struktūru, bet atšķirībā no ūdens apstrādes, ir mazāk raupja.

 
 

Dabīgi plēsts, kalts - akmens bloki tiek sadalīti plāksnēs ar metāla ķīļu palīdzību , jeb plāksnes mala tiek nokalta  ar metāla kaltu palīdzību. tāda plāksnes mala, jeb pati plāksne būs rupja, dabīga, ar raupjiem izciļņiem kā klints gabalam, plēsuma jeb kaluma vieta skaisti mirguļos saulē jeb mākslīgajā apgaismojumā, atsedzot akmens kristālus.

 

Pieprasītākie profili

Plaša izvēle tiek piedāvāta virsmu malu apstrādei – profiliem, ko izmanto kamīniem, galda virsmām, stabiņiem, kapu plāksnēm un kur vien tas nepieciešams, lai dabīgā akmens izstrādājuma mala tiktu skaisti izcelta.

PROFILS Nr.1. - TAISNS
PROFILS Nr.1.
TAISNS
Akmens apstrādes profils Nr.2. - NEDAUDZ NOAPAĻOTS

PROFILS Nr.2.
NEDAUDZ NOAPAĻOTS

PROFILS Nr.3. - AR NELIELU, SLĪPU MALU
PROFILS Nr.3.
AR NELIELU, SLĪPU MALU
NEDAUDZ NOAPAĻOTS NO ABĀM PUSĒM
PROFILS Nr.4.
NEDAUDZ NOAPAĻOTS NO ABĀM PUSĒM
PROFILS Nr.5. - NOAPAĻOTS
PROFILS Nr.5.
NOAPAĻOTS
PROFILS Nr.6. - AR SLĪPU MALU

PROFILS Nr.6.
AR SLĪPU MALU

PROFILS Nr.7. - APAĻŠ

PROFILS Nr.7.
APAĻŠ

PROFILS Nr.8. - LĪMĒTS 45 , AR TAISNU PRIEKŠĒJO MALU

PROFILS Nr.8.
LĪMĒTS 45 , AR TAISNU PRIEKŠĒJO MALU

PROFILS Nr.9. - FRĒZĒTS
PROFILS Nr.9.
FRĒZĒTS
PROFILS Nr.10. - KALTS
PROFILS Nr.10.
KALTS

 

SKATIETIES ŠAJĀ LAPĀ

AKMENS APSTRĀDE

Noslēpumainais dabīgais akmens – granīta, marmora burvestība - cik gan daudz noslēpumu tas sevī glabā, cik gan daudz iespēju tas atklāj pieredzējuša meistara rokās. . .

EKSKLUZĪVI PIEMINEKĻI

GRANĪTU un MARMORU, pateicoties savam estētiskajām īpašībām, praktiskumam un daudzfunkcionalitātei var izmantot gan iekšējo interjeru veidošanā, gan ārējo fasāžu, tiltu, ceļu būvē, kā arī memoriālu un kapu pieminekļu veidošanā.

100 EUR Atlaides kupons

SIA „GRIVA”
Tel: +371 2 966 87 87
[email protected]
© SIA "GRIVA" - DABĪGĀ AKMENS IZSTRĀDĀJUMI, AKMENS APSTRĀDE, KAPU PIEMINEKĻU IZGATAVOŠANA (c) 2009 - 2019.
Visas fotogrāfijas un visa informācija mājaslapā www.griva.lv ir GRIVA SIA īpašums. Atsauces tiešsaistē un informācijas pārsaglabāšana tiek atļauta tikai ar norādītu aktīvo saiti uz www.griva.lv mājaslapu un tikai ar GRIVA SIA administrācijas atļauju.