PORTRETU GRAVĒŠANA UZ KAPAKMENS
Nereti, lai ilgstoši aizgājēja tēls saglabātos gaišā piemiņā arī nākamajām paaudzēm, cilvēki izvēlas iegravēt uz kapakmens aizgājēja portretu. Tā ir sena tradīcija un aizsākusies no laikiem, kad valdnieku kapenēs un baznīcu pagrabos tika apglabāti ievērojami cilvēki, kuru dzīvesgājumu un aizgājēja tēlu tā laika mākslinieki centās iemūžināt freskās, ciļņos, skulptūrās un bareljefos. Nereti mirušos kanonizēja svēto kārtā un veidoja t.s. ikonas, kas attēloja aizgājēja portretu kopā ar viņa dzīvesgājumu rakturojošiem priekšmetiem – ieročiem, tērpu rotājumiem, sadzīves priekšmetiem, ziediem, augiem un pat dzīvniekiem un putniem.
FOTOKERAMIKA PIEMINEKĻIEM
Mūsu firma piedāvā augstas kvalitātes fotokeramiku pieminekļiem, izgatavotu no Itālijas porcelāna keramikas. Pateicoties kvalitatīvai apstrādei, fotogrāfija uz keramikas būs ilgnoturīga, krāsas neizbalēs, bet pati porcelāna sagatave izturēs mūsu klimatiskās temperatūras svārstības. Šī ir pārbaudīta tehnologija un ir ieguvusi lieliskas mūsu klinetu atsauksmes.
IKONU GRAVĒŠANA
Ikonu (Dievmātes, Jēzus Kristus un Svēto attēlus) bieži izmanto kapakmeņu noformēšanā, īpaši tas pieņemts pareizticīgo tradīcijās. Tiek uzskatīts, ka Dievmātes attēls palīdzēs attīrīt mirušā dvēseli, sagatavot to mūžīgajai dzīvei Dieva valstībā, kā arī būs tai līdzās un sargās to aizkapa dzīvē.
IKONOGRĀFIJAS UN PORTRETU GRAVĒŠANAS VĒSTURE
Ikonogrāfijas sākumu asociē ar religisko kultu parādīšanos. Tika noteikta stigra īpašu noteikumu ievērošana, veicot darbu ikonas gleznošanā, radīšanā. Iespējams, tas notika, lai atvieglotu personāžu vai scēnas atpazīstamību, bet visticamāk, ka noteikumi tika uzstādīti, lai stingrā kārtībā saskaņotu gleznojamo ikonu ar teologu, kas uzraudzīja konkrētās baznīcas draudzes dzīvi.