+ 371 2 966 87 87 SIA GRIVA+(371) 2 966 87 87

+(371) 2 966 87 87,   +(371) 2 966 87 87Dizainera pakalpojumi
+(371) 2 966 87 87,   +(371) 2 966 87 87Dizainera pakalpojumi

PORTRETU GRAVĒŠANA UZ KAPAKMENSPORTRETU GRAVĒŠANA UZ KAPAKMENS

Nereti, lai ilgstoši aizgājēja tēls saglabātos gaišā piemiņā arī nākamajām paaudzēm, cilvēki izvēlas iegravēt uz kapakmens aizgājēja portretu. Tā ir sena tradīcija un aizsākusies no laikiem, kad valdnieku kapenēs un baznīcu pagrabos tika apglabāti ievērojami cilvēki, kuru dzīvesgājumu un aizgājēja tēlu tā laika mākslinieki centās iemūžināt freskās, ciļņos, skulptūrās un bareljefos. Nereti mirušos kanonizēja svēto kārtā un veidoja t.s. ikonas, kas attēloja aizgājēja portretu kopā ar viņa dzīvesgājumu rakturojošiem priekšmetiem – ieročiem, tērpu rotājumiem, sadzīves priekšmetiem, ziediem, augiem un pat dzīvniekiem un putniem.

 

FOTOKERAMIKA PIEMINEKĻIEM

Mūsu firma piedāvā augstas kvalitātes fotokeramiku pieminekļiem, izgatavotu no Itālijas porcelāna keramikas. Pateicoties kvalitatīvai apstrādei, fotogrāfija uz keramikas būs ilgnoturīga, krāsas neizbalēs, bet pati porcelāna sagatave izturēs mūsu klimatiskās temperatūras svārstības. Šī ir pārbaudīta tehnologija un ir ieguvusi lieliskas mūsu klinetu atsauksmes.

 

IKONU GRAVĒŠANA

Ikonu (Dievmātes, Jēzus Kristus un Svēto attēlus) bieži izmanto kapakmeņu noformēšanā, īpaši tas pieņemts pareizticīgo tradīcijās. Tiek uzskatīts, ka Dievmātes attēls palīdzēs attīrīt mirušā dvēseli, sagatavot to mūžīgajai dzīvei Dieva valstībā, kā arī būs tai līdzās un sargās to aizkapa dzīvē.

 

IKONOGRĀFIJAS UN PORTRETU GRAVĒŠANAS VĒSTURE

Ikonogrāfijas sākumu asociē ar religisko kultu parādīšanos. Tika noteikta stigra īpašu noteikumu ievērošana, veicot darbu ikonas gleznošanā, radīšanā. Iespējams, tas notika, lai atvieglotu personāžu vai scēnas atpazīstamību, bet visticamāk, ka noteikumi tika uzstādīti, lai stingrā kārtībā saskaņotu gleznojamo ikonu ar teologu, kas uzraudzīja konkrētās baznīcas draudzes  dzīvi.

 
PORTRETI

MEMORIĀLĀS ARHITEKTŪRAS SADAĻA

Noslēpumainais dabīgais akmens – granīta, marmora burvestība - cik gan daudz noslēpumu tas sevī glabā, cik gan daudz iespēju tas atklāj pieredzējuša meistara rokās. . .

EKSKLUZĪVI PIEMINEKĻI

GRANĪTU un MARMORU, pateicoties savam estētiskajām īpašībām, praktiskumam un daudzfunkcionalitātei var izmantot gan iekšējo interjeru veidošanā, gan ārējo fasāžu, tiltu, ceļu būvē, kā arī memoriālu un kapu pieminekļu veidošanā.

100 EUR Atlaides kupons

SIA „GRIVA”
Tel: +371 2 966 87 87
[email protected]
© SIA "GRIVA" - DABĪGĀ AKMENS IZSTRĀDĀJUMI, AKMENS APSTRĀDE, KAPU PIEMINEKĻU IZGATAVOŠANA (c) 2009 - 2019.
Visas fotogrāfijas un visa informācija mājaslapā www.griva.lv ir GRIVA SIA īpašums. Atsauces tiešsaistē un informācijas pārsaglabāšana tiek atļauta tikai ar norādītu aktīvo saiti uz www.griva.lv mājaslapu un tikai ar GRIVA SIA administrācijas atļauju.