+ 371 2 966 87 87 SIA GRIVA+(371) 2 966 87 87

+(371) 2 966 87 87,   +(371) 2 966 87 87Dizainera pakalpojumi
+(371) 2 966 87 87,   +(371) 2 966 87 87Dizainera pakalpojumi

Portretu gravēšana uz kapakmens

Nereti, lai ilgstoši aizgājēja tēls saglabātos gaišā piemiņā arī nākamajām paaudzēm, cilvēki izvēlas iegravēt uz kapakmens aizgājēja portretu. Tā ir sena tradīcija un aizsākusies no laikiem, kad valdnieku kapenēs un baznīcu pagrabos tika apglabāti ievērojami cilvēki, kuru dzīvesgājumu un aizgājēja tēlu tā laika mākslinieki centās iemūžināt freskās, ciļņos, skulptūrās un bareljefos. Nereti mirušos kanonizēja svēto kārtā un veidoja t.s. ikonas, kas attēloja aizgājēja portretu kopā ar viņa dzīvesgājumu rakturojošiem priekšmetiem – ieročiem, tērpu rotājumiem, sadzīves priekšmetiem, ziediem, augiem un pat dzīvniekiem un putniem.

Arī mūsdienās bieži uz kapu pieminekļiem varam vērot veselas gleznas, kas simboliskā veidā saistītas ar aizgājēja dzīvi, vai arī tiek attēloti pavisam personīgi priekšmeti, kas aizgājējam bijuši īpaši tuvi.

Portretu gravēšana uz kapakmens, fotogrāfijas apstrāde

Cilvēki iegravēti uz kapakmens

Kādēļ cilvēki vēlas iegravēt uz kapakmens aizgājēja portretu?

Kā pareizi izvēlēties portreta gravēšanai piemērotu kapu pieminekli?

Kādu fotogrāfiju izvēlēties, lai uzgravētu portretu uz kapakmens?

Lai pienācīgi un kvalitatīvi iegravētu portretu uz kapakmens, jāņem vērā nedaudz nosacījumu:

  • portreta gravēšanai labāk izvēlēties melnu granīta pieminekli;
  • granīta kvalitātei arī ir nozīme, lai portrets izskatītos vienmērīgs un kontrastains, to vajadzētu noskaidrot pirms pieminekļa izvēles;
  • portreta gravēšanai uz akmens vajadzētu izvēlēties kvalitatīvu, profesionālu salona fotogrāfiju, kurai ir lielāka izšķirtspēja, gravējot portretu dotā fotogrāfija tiks palielināta vairākas reizes un līdz ar to samazināsies tās izšķirtspēja, kas rezultātā var dot pārāk retu punktu pārklājumu;

Mūsu firma piedāvā speciālu pakalpojumu – fotogrāfijas apstrādi pirms portretu gravēšanas uz akmens vjadzīgajā kvalitātē arī tad, ja tā nav bijusi īpaši kvalitatīva, vai saglabājies ir tikai mazs fotouzņēmums.

Kā īpašu, ekskluzīvu portretu gravēšanas veidu, piedāvājam krāsainus portretus uz kapakmens. Pēc gravēšanas uz pieminekļa, portrets tiek krāsots ar speciālām akmens krāsām, kas ļauj attēlot ļoti dabisku un „dzīvu” attēlu.

Kaltas apstrādes kapu piemineklis ar portrētu
Kaltas apstrādes kapu piemineklis ar portrētu
Ģimenes kapu pieminekļu ansamblis no Zviedrijas melnā granīta Bolderājas kapos, Rīgā
Ģimenes kapu pieminekļu ansamblis no Zviedrijas melnā granīta Bolderājas kapos, Rīgā
PORTRETI

MEMORIĀLĀS ARHITEKTŪRAS SADAĻA

Noslēpumainais dabīgais akmens – granīta, marmora burvestība - cik gan daudz noslēpumu tas sevī glabā, cik gan daudz iespēju tas atklāj pieredzējuša meistara rokās. . .

EKSKLUZĪVI PIEMINEKĻI

GRANĪTU un MARMORU, pateicoties savam estētiskajām īpašībām, praktiskumam un daudzfunkcionalitātei var izmantot gan iekšējo interjeru veidošanā, gan ārējo fasāžu, tiltu, ceļu būvē, kā arī memoriālu un kapu pieminekļu veidošanā.

100 EUR Atlaides kupons

SIA „GRIVA”
Tel: +371 2 966 87 87
[email protected]
© SIA "GRIVA" - DABĪGĀ AKMENS IZSTRĀDĀJUMI, AKMENS APSTRĀDE, KAPU PIEMINEKĻU IZGATAVOŠANA (c) 2009 - 2019.
Visas fotogrāfijas un visa informācija mājaslapā www.griva.lv ir GRIVA SIA īpašums. Atsauces tiešsaistē un informācijas pārsaglabāšana tiek atļauta tikai ar norādītu aktīvo saiti uz www.griva.lv mājaslapu un tikai ar GRIVA SIA administrācijas atļauju.